Ceny polystyrénu

Polystyrén je stavebním materiálem u něhož dochází k častým změnám v ceně. Výroba i prodej pěnových polystyrénů je velmi konkurenčním oborem, kterým se zabývají nadnárodní společnosti, tak i menší regionální firmy.

Výrobci i prodejci tudíž musí velmi pružně reagovat na změny cen na trhu. Prodejní cena polystyrénu ve velkoobchodní síti se udává za metr krychlový (1 m3). Při maloobchodním prodeji se pak nejspíše setkáte buďto s cenou za metr čtvereční (1 m2) polystyrénu, případně za jeden kus, který má nejčastěji půl metru čtverečního (1/2 m2).

Prodejci polystyrénových desek

Stavebniny a prodejci zateplovacích komponent poskytují slevy ze standartních ceníků uváděných výrobci. Obecně jako ve všech segmentech stavebních materiálů platí, že při větších odběrech je cena nižší. Při realizaci větších objektů, je pak možné vyřídit si akční, takzvanou objektovou cenu.

Další informace o polystyrénu

Vyberte si téma z nabídky "vše o polystyrénu"

Značkový polystyrén je jistota

Při výběru je vhodné zvážit si kvality nabízeného materiálu, nezřídka se na trhu objeví výrobky bez označení výrobce. V takovém případě se může jednat o takzvaný recyklát, který má mnohem nižší termoizolační vlastnosti než standartní certifikované polystyrénové desky.